top of page

„Hejtr“ na síti, aneb kurz sebeovládání

Zná to asi každý z nás. Každý z nás poznal, jaké to je, když mnohdy anonymní hrdina se do nás naváží, nebo druhého na sociálních sítích uráží nebo ponižuje. Jak moc ses s tím setkala? Jak moc se Tě to dotýká?


„Hejtování je vždy o tom člověku, který „hejt“ píše.
S námi to nemá vůbec nic společného.“


Prostor internetového světa je obrovský. Je zřejmě ještě větší, než si dokážeme vůbec představit. V tomto světě se na první pohled může všechno, všichni si mohou dovolit cokoli, jsou hned chytří, dokonalí, šťastní a úspěšní. Existuje zde nepřeberné množství odborníků, trenérů a specialistů na každou oblast.


Slovo „hejtr“, když budu používat slovo hezky česky, vzniklo ze slova “hate“, tedy nenávidět. Obecně tedy lze říct, že „hejtr“ je člověk, který nenávidí svět. Co si budeme dlouze vysvětlovat.


Hejtování lze uchopit jako dobrý nástroj sebeovládání. „Hejt“ nevypovídá nic o nás. Hejtr nám nikdy neurčuje naši vlastní sebehodnotu. Jediné, jak se nás to může dotknout je okamžik uvědomění, pokud se mě to nějakým způsobem dotýká, odpovědět si, zda a do jaké míry se mě to osobně týká.


Upřímně, mám občas období, kdy z tohoto internetového světa musím na chvíli zmizet, vypnout sociální sítě a nesledovat tolik informací z pochybných zdrojů. Proč? Občas je to únavné. Co myslíš?


Co tím vším chci sdělit?

Myšlenku, kterou Ti chci tímto článkem předat je především to, aby sis uvědomila, že jakékoliv „hejtování“ je vždy o tom člověku, který ten onen „hejt“ napsal. Nikdy to nemá nic společného s námi. Neurčuje to Tvou hodnotu, nesnižuje to Tvé schopnosti a už vůbec „názor“ hejtra neutváří Tvou osobnost. Rozumím tomu, že je občas těžké nějaké „hejtování“ ustát anebo reagovat na něj s klidnou hlavou anebo dokonce nereagovat vůbec. Ale vždy mysli na to, že to je výpovědní hodnota té konkrétní osoby na druhé straně.


Závěrem…

Jsi autentická a svá, žiješ život takový, jaký přesně chceš, tak se zamysli sama, proč Tě nějaký „hejt“ vytočí? Pamatuj na to… „co se mě dotýká, to se mě týká.“


Bylo mi ctí a budu se těšit příště.


S láskou,


16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Retinol

Comentarios


bottom of page