top of page
Vyhledat

Jak poznat skoliózu u svého dítěte?

Jak poznat skoliózu? Jednoduše. Podívej se na záda svého dítěte. Pokud tam najdeš cokoliv z mých obrázků, pravděpodobně má skoliózu.


👉 Skolióza se objeví po rychlém vzrůstu, nejčastěji v 9-12 letech. Častěji u holčiček. Ale někdy ji odhalíme i dříve. Dokud dítě roste, je větší možnost ovlivnit skoliózu. Následek skoliózy jsou výhřezy meziobratlových plotének, útlak vnitřních orgánů a bolest zad v dospělém věku.👉 Také to může být důvod nedostat se na každou školu! Čím dříve se skolióza odhalí, tím lépe. Jak vypadá skolióza?


Už na první pohled je páteř křivá při pohledu na záda. Každé rameno je v jiné výšce, střední čára od záhlaví neprochází středem těla, v předklonu je jasně vidět nestejná výška svalů podél páteře, v zátěži se páteř ještě víc zkřiví. Je to vidět v kleku na čtyřech, při cviku prkno nebo i ve výskoku. Ale to většinou vidí jen odborné oko.

Neboj, není to smrtelná nemoc. Nebolí to a není důvod k panice! Ale měla bys jít s dítětem ke svému dětskému lékaři a říct mu, že se ti to nezdá. Ten by mněl tvé dítě poslat na rehabilitaci k odborníkovi.

Na rehabilitaci jej vyšetří lékař, někdy je nutné další vyšetření, například rentgen páteře.

Je potřeba začít cvičit cílené cviky k posílení slabší strany.

Odstranit zlozvyky v denním režimu.

Já doporučuji i psychoterapii, protože je skolióza téměř 100% spojená s nízkým sebevědomím, přecitlivělostí a tendencí hroutit se při selhání.

👉 Ještě dneska se podívej na záda svého dítěte! Děkuji 🙂

Eva

Odkazy Jak na skoliózu: https://www.instagram.com/reel/CbhqWswD99S/

https://www.youtube.com/channel/UCaNAKVD2Zs3SMiJ7I1FPuTA13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page