top of page

Jak zazimovat šatník-4 tipy mnou vyzkoušené a praktikované


  1. Kontrola

Každý kousek oblečení, který se rozhodnete uložit k zimnímu spánku důkladně zkontrolujte. A pokud jeví nějaké známky poškození či znečištění, dejte jej stranou. Buďte k sobě upřímná a řekněte si, zda je to kousek, který budete v pohodě nosit i příští zimu?

  1. Údržba

Cokoliv jde opravit, zašít, přišít, udělejte ihned. Vše vyperte, neuskladňujte věci špinavé. Vlněné svetry, saka, kabáty, pokud nemají skvrny, stačí jen důkladně vyvětrat na čerstvém vzduchu (do čistírny je dávám až před sezónou). Stejně tak boty pořádně zkontrolujte, očistěte a ošetřete.

  1. Uskladnění

Existuje spousta možností, jak oblečení uskladnit, ale mně se nejvíce osvědčily papírové krabice z Ikei. V plastových obalech nemůže oblečení dýchat a láká moly. Čistě a suché boty vycpu novinovým papírem, který je vyztuží, a ještě odsaje možnou přebytečnou vlhkost.

  1. Péče navíc

Je důležité, abyste krabice s oblečením skladovala v suchu. Ideální je samozřejmě i větraný prostor. Doporučuji k oblečení přidat cedrové kuličky nebo sáček s levandulí a třeba do kapes kabátu můžete dát bobkový list. Tyto přírodní prostředky zaručeně odpudí škůdce (moly).


Vaše Petra

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Retinol

Comments


bottom of page