top of page

Když něco končí, něco nového začíná

Celý minulý školní rok jsem se účastnila konstelační mini školy a mini výcviku pro život, který mi mnoho dal a mnoho vzal ☺ to, co mi dal, je především jistota, že všechno, co se v našem životě děje má svůj důvod, a že pokud nás zajímá, proč se nám některé situace opakují stále dokola, můžeme najít způsob jak to zjistit.Já si za průvodkyni vybrala Idu @idasarakeltnerova, která vede své kurzy s jemností, láskou i humorem, jde do hloubky a umí vystihnut pravou podstatu věci. Za celý rok jsem si prošla deseti životními tématy, jako jsou rodiče, děti, partnerství, sexualita, práce, peníze, zdraví, život, smrt, a další.Každé z témat mě velmi obohatilo, ale teď se tady chci zmínit o posledním z nich „Pohyby duše, život a smrt. Toto téma bylo opravdovou třešničkou na dortu a zanechalo ve mně velké uvědomění jak důležité je nejenom tvoření něčeho nového – ZAČÁTEK, průběh toho co děláme – TRVÁNÍ, ale i boření toho co jsme vytvořili a už nám třeba neslouží nebo už je čas jít dál – KONEC.Právě boření a konec se mnou velmi otřáslo, bylo pro mě nepředstavitelné něco, co jsem vytvořila jen tak zbořit, roztrhat, zničit. Také jsem si uvědomila, že když se s něčím/někým správně a dostatečně nerozloučíme, může to náš život trvale ovlivňovat. A nejedná se jen o smrt, ale například i o práci, bývalé partnery, rozloučení se s bytem při stěhování, a další. To s čím jsme se nerozloučili, nás může udržovat v minulosti a nenechá nás pořádně roztáhnout křídla v tom novém, co vzniká, cítíme, že nás pořád něco svazuje a stahuje zpět.

O tom jak se „správně“ s něčím nebo někým rozloučit vám určitě povím více do hloubky. Nebojte, všechno se chystá a ke všemu se postupně dostaneme ☺Základ toho jak něco bořit vzniká už v dětství. Ti z vás co už máte děti, učte je a nechejte je vyzkoušet, roztrhat namalovaný obrázek, zbořit postavenou věž z kostek a prožit si tu zkušenost, jaké, to je když něco co sami vytvořili „odejde“. Můžu vám říct, že já si to zkusila při konstelacích s obyčejným papírem a byla to síla. Ne jenom to roztrhat, ale potom posbírat a vyhodit.Přeji nám všem, ať se pouštění čehokoli ze života stane naší přirozenou součástí. Ať se s tím co nám už neslouží, rozloučíme a můžeme v klidu a s jistotou vykročit k tomu novému.

Mým cílem pro další školní rok je, více se věnovat své ženské části a to v „Ženském světě s ženskými tématy a rituály“. A proč? Protože mě mega baví poznávat další a další souvislosti a skrytá zákoutí mého života.


Od srdce, s láskou

3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page