top of page

Síla myšlenky

Co vyzařuješ, to přitahuješ

Dostali jste se někdy v životě k myšlenkám typu: ,,Proč se mi nic nedaří, na co sáhnu, to se pokazí, všechno je špatně?” Pokud ano, je to dobrý začátek k zamyšlení se i nad dalšími věcmi, například jestli máme v životě nějakou moc to změnit, nebo minimálně ovlivňovat náhled na věci, co se nám dějí. V tomto článku bych vám ráda vysvětlila, jak to funguje do hloubky.Všechno je energie

Možná už jste se někdy setkali s názorem, že každý člověk, zvíře, nebo rostlina vyzařuje nějakou energii do prostoru. Přišlo vám to zajímavé? Každý z nás má nějaké přátele, lidi kolem sebe, co má rád. A pak taky ty méně oblíbené, se kterými se třeba neradi bavíte, něco vám na nich vadí a vy přesně nevíte co, neumíte to identifikovat.


To je energie, která z nich vyzařuje a vy ji vnímáte na podvědomé úrovni. Když přijdete k někomu domů a dýchne na vás v první chvíli pohodová atmosféra, nebo naopak stísněná, vypovídá to o energii, která panuje v domácnosti daného člověka.


Stejně tak to funguje v případě rostlin, kdy například v lese se cítíte klidně, v bezpečí a jde vám snáz relaxovat, protože les vyzařuje uklidňující energii.


Více tyto věci začnete vnímat, pokud utišíte myšlenky a budete se soustředit jenom na přítomnost a pocity, které z dané situace máte.

Vnímání energie ovlivňuje náš život

A jak se vlastně tato energie tvoří? Z našich myšlenek se stávají pocity a z pocitů, se stává energie, která z nás vyzařuje. Když jsme naštvaní, je to cítit v prostoru, nebo když pláčeme, je zase cítit smutek, když jsme veselí, je cítit radost.

Všichni máme nějaké sny, přání, obavy a strachy, názory na sebe a druhé lidi. Zkrátka myšlenky a pocity, které v nás zůstávají dlouhodobě a ty vytváří naši každodenní realitu.


Dnes už je vědecky dokázané, že energie tvoří hmotu. Což prakticky znamená, že pokud na něco myslíte, to si do života taky přitáhnete. Mysl je skvělý nástroj, pokud s ní umíte pracovat. Je tady proto, aby nám pomáhala vytvářet různé projekty, vymýšlet plány a řešit praktické záležitosti.

Ale to je všechno. Přehnané přemýšlení o věcech, co se nikdy nestanou, nebo vytváření si různých domněnek o tom, co si o vás kdo myslí, nikdy nikomu neprospělo.

Vždy myslete na to, že stejně tak, jako se zhmotňuje to co chcete, tak i to co nechcete, pokud tomu věnujete hodně energie. Pokud se nemáte rádi, myslíte si, že si nezasloužíte dobrého partnera, práci, přátele a že se vám dějí jen špatné věci, tak se celé toto nastavení promítne do vašeho života a opravdu to tak bude. Jako lidstvo máme větší tendenci prožívat utrpení, než radost a tím je způsobeno to, že máme v životě, co nechceme.


Srdce a mysl v rovnováze

Teď když víte, že silou myšlenky můžete tvořit vlastní realitu, je třeba si ujasnit ještě jednu podstatnou věc. Nestačí si myslet, že všechno bude úžasné a vnitřně tomu nevěřit. Energie se vytváří z pocitů, což prakticky znamená, že k myšlence o vašem skvělém životě, musíte přidat i ten pocit, jaké by to bylo, kdyby se to všechno už odehrávalo.


Cvičení dělá mistra

Chcete přítele, co vás bude milovat, nebo práci, která vás bude naplňovat a mnoho dalšího? Dejte si deset minut denně, sedněte si na klidné místo, zavřete oči a všechno si to představujte, jako byste to už měli.


Vizualizujte a vnímejte vaše pocity, které z toho plynou. Můžete si váš vysněný život i nakreslit, nebo vystřihnout nějaké obrázky z časopisů, nalepit si na nástěnku a procítit ty pocity. Vy sami se můžete rozhodnout, jestli ve svém životě budete oběť a nebo tvůrce.


S láskou


14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page