top of page

SNY SE PLNÍ – A TO I TY ITALSKÉ!

Aktualizováno: 28. 4. 2022

Ciao a tutti! Dnes půjde o takové menší seznamovací okénko s pisatelkou těchto řádků. Aby mezi námi hned na začátku bylo jasno a vy jste věděli, s kým že máte tu čest!

Dnešní řádky budou ale také o plnění snů, životě v zahraničí a jak to celé vidím já 😊.


BYLA JEDNOU JEDNA…

…docela (ne)normální holka na Moravě, která se jmenovala Míša a vždycky toužila po životě v Itálii. Jelikož ta holka teď píše tyto řádky z prosluněného Toskánska, může vás ujistit, že sny se opravdu plní!


Míša vystudovala hotelovou školu se zaměřením na turismus a gastronomii, milovala cizí jazyky – zejména italštinu, cestování – hlavně po Apeninském poloostrově a hlavu měla plnou snů. Jednoho krásného dne se jí dostalo nabídky, která se neodmítá a to právě sbalit si kufry a odjet na letní sezónu do Toskánska pracovat jako servírka.Míša byla nadšená, trošku vyděšená, ale plně rozhodnutá to zkusit! První sezóna pod toskánským sluncem se jí tak líbila, že chtělo jen málo, aby se rok nato opět vrátila plnit si své sny. Do cesty přišel italský ,,princ“ jménem Marco a byla ruka v rukávě :-D.

A CO BYLO DÁL?

No co by – Míša v té Itálii už zůstala! Asi nejste překvapení, co? Stále žije ve vnitrozemním Toskánsku, občas si odskočí na pár měsíců k pobřeží vydělat nějaká ta eura a plní si další sny.


Teď už je ale čas přejít do první osoby.


Sí, tahle pohádka se mi opravdu vyplnila. Ale nebudu vám lhát – už to není jako ta první, druhá, třetí bezstarostná letní sezona u moře. V Itálii sice stále žiju, ale už vím, že to tu nejsou jen samé fialky a růže.


Člověk se tu musí dosti otáčet, aby ta jeho DOLCE VITA byla taková, jakou si ji vysnil ♥.


Ale víte, co je podle mě důležité? Nevzdát to a přes ty klacky, které nám pan život do cesty někdy rád háže, je dokázat s ještě větší energií přeskočit nebo odkopnout v dál! Život v Itálii je pro mě stále jako sladký sen, který je ovšem už 10. rokem realitou.


No a to bych nebyla já, abych nehledala skulinky a nesnažila se vyplnit si i další vize v životě. Jelikož v gastronomii pracuji celý můj život, italské podniky se staly mým druhým domovem a miluju i nadále italský jazyk a zejména vaření – vznikl ITALSKÝ SEN.


Online komunitu milých Itaholiků na stejné vlně jsem založila zejména pro ty, které zajímá italská kultura stravování do hloubky. Nestačí jim pouze vařit, ale chtějí opravdu pochopit italskou kulturu, co, jak a proč. Přála bych si, abyste se díky mým tipům a doporučením ve vaší milované Itálii mohli cítit jako ryby ve vodě a HLAVNĚ!


Hlavně chci, abyste poznali, jak ta italská kuchyně opravdu vypadá, chutná a jak si ji autenticky 100% italiano připravit i z pohodlí vašich domovů. K jídlu a italské kuchyni mám velký respekt a chci vám ukázat, že to můžete zvládnout doma i vy a ještě si to nádherně užít! A díky mým ONLINE GASTRO TOUR ITÁLIÍ (https://michaelasticova.cz/italske-risotti-a-moucniky-z-ryze) to budete mít se vším všudy


– a nemusíte vyjít ani z domu 😁.


Moc se na vás těším při dalším potkávání jak skrze články tady, tak i na mém BLOGU a více o mně se dozvíte přímo TU. Kam bych vás ale úplně nejvíc ráda dnes pozvala, je můj INSTA účet.


Najdete tam toho už opravdu pěknou hromádku – italské vaření, pečení a recepty, Gastro přešlapy, trošku italštiny na okořenění a nechybí ani autentické TOSKÁNSKO a jako ho spolu s Toskánci vidím a žiju já ♥.


Příště vás seznámím s 3 klasickými italskými gastro přešlapy – tak já se těším a co vy?


Un bacione,

vaše Míša z Italského Snu

17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page