top of page

Tahák, jak si vyrobit salát na 50 a více způsobů

Pokud si z každé oblasti vyberete 1 - 3 ingredience, máte luxusní salát raz dva tři..A - zelený základ salátu

Zelené listy obsahují mnoho minerálú, které jsou důležité na posílení imunity, kostí, očí, prostě celkově organizmu. Také obsahují vlákninu, která podporuje trávení,zasytí a pomáhá urdžovat v dobré kondici naše střeva a střevní mikrobiom. Jsou to:

rukola

polníček

hlávkový salát

římský salát

čínské zelí

baby špenát

ledový salát

čekanka

dubáček

lollo rosso

lollo biondo

štěrbák

řeřicha

mix salátů


B - barevná zelenina

V barvách se ukrývají ochranné látky, které chrání naše buňky před poškozením. Také obsahují vlákninu, která podporuje trávení,zasytí a pomáhá urdžovat v dobré kondici naše střeva a střevní mikrobiom.

rajčata

okurka

paprika všech barev

mrkev

ředkvička

ředkev

kedlubna

květák

brokolice

kukuřice

řapíkatý celer

červená řepa červená řepa vařená zelené fazolky růžičková kapusta dušená kapusta zelí bílé, červené C - nesmí chybět bíloviny Kvalitní bílkovina by měla být součástí každého jídla, zasytí a pomáhá udržovatat stabu svalové hmoty, tvorbu hormonů a spolu s vlákninou pomáhají snižovat GI. Jde o základní makroživinu. vajíčko fazole (i sterilované) mungo fazolky tofu (všechy typy) fera sýr halloumi zorba sýr balkánský sýr sojové boby cizrna pečené kuře tuňák losos, krevety D - Něco pro zpestření a doladění pro chuťové buňky Každé jídlo, salát nevyjímaje by měl chutnat, a tak je třeba ho zpestřit a přidat zajímavé chutě a také výživné ingredience. opražená semínka různé bylinky a vlásky sušené brusinky nebo rozinky červená cibule avokádo žampiony olivy sušená rajčata kyselá okurka jablko nebo hruška E - Je třeba salát doladit A to olejem, aby se nám dobře rozpustili vitaminy v tucích a zároveň podpoříme chuť. Samozřejmě jdem o složení salátu. olivový olej sůl, pepř citron, limetka ocet - balzamico, jablečný čekankový situp, med aloe mangový koncentrát F - salát nejen jako svačina, ale jako kompletní jídlo Pokud chceme salát mít jako kompletní jídlo, je třeba doplnit o přílohu. kuskus bulgur pohanka rýže těstoviny brambor batáty červená čočka knackeboad plátek celozrnného pečiva


Doufám, že Vám bude chutnat :)


Vaše Hali

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Retinol

Comentários


bottom of page