top of page

Vykroč na cestu ke svému cíli

Máš konkrétní sen? Dala sis pro tento rok určitý cíl? Cíl, ke kterému chceš dojít? Každý sen nebo cíl vždy začíná jedním malým krokem. Mnohdy ten jeden krok je těžký, ale může být zásadní.


Domnívám se, že mít sen nebo nějaký cíl ve svém životě je důležité. Proč? Protože pokud máme nějaký sen nebo směřujeme k nějakému cíli, dává to našemu životu určitý smysl. Radost. Očekávání. Naplnění. Pocit určité smysluplnosti. Ovšem, ale jen snít nestačí.


Mám na Tebe právě teď otázku: „Jaký je Tvůj sen?“, „Jaký je Tvůj cíl? O čem sníš“ „Čeho bys chtěla v roce 2022 dosáhnout?“ „Co konkrétního chceš ve svém životě změnit?“ Nebo naopak… „Co již nechceš, aby bylo součástí Tvého života?“

Pokud si dokážeš odpovědět na výše uvedené otázky. Dokázala si se o malinký kousek posunout blíže k tomu, o čem sníš. Ovšem, jak už je zde zmíněno, jen snít nestačí.


To, aby se začal sen zhmotňovat do nějaké viditelnější podoby, vyžaduje to někdy velký kus práce. Z vlastní zkušenosti vím, že je občas nezbytné se zastavit, vydechnout, nadechnout…. Ano. Říkáš si… „Mám se na své cestě zastavit?“ Ale jistě. Samozřejmě. To abys dosáhla svého snu, to přece není závod, maraton ani boj o přežití. Mnohdy ta chvilka zastavení se, uvědomění si má větší hodnotu než neustálý hon za tím svým snem. Ono se to lehce řekne, o to hůře udělá. Samotné uvědomění vyžaduje obrovskou dávku upřímnosti a ochoty spolupráce s vlastním já. Není to o hledání pomoci v okolním světě, nejvíce informací a zdrojů je v nás. Nikdo jiný nás nezná tak moc a nikdo jiný neví, kudy povedou naše kroky na vrchol.


„Stanovení určitého cíle dodává našemu životu smysl, euforie z jeho dosažení nám rozžhaví všechny naše smysly.“


Co tím vším chci sdělit?


Naprosto jednoduše. Pokud máš své sny a cíle, pokud víš, čeho chceš v životě dosáhnout, pokud znáš své profesní hranice na maximum, pokud osobně cítíš, že se chceš pohnout „z místa“ do bodu naprosto diametrálně odlišného, anebo ať je to cokoliv, má to jedno společné. – Prostě udělej hned první krok, byť se Ti může nyní zdát malý, bezvýznamný, ale je to krok. A už nyní můžeš říct, že jsi blíže k naplnění svého snu. A já Ti na Tvé cestě přeji především moc zdraví, štěstí, nekonečné odvahy a stálé nadupané odhodlání.


Závěrem…

Vždy mysli na to, že už jenom CESTA JE CÍL. Přistupuj k tomu, že i tou cestou se máš něco naučit něco získat. Nehleď slepě jen na cíl. Nestresuj se, když občas sejdeš z cesty, i to je součástí. Udělej ten první krok, a vykroč na Tvou vysněnou cestu a prostě jdi. Jdi si za tím svým snem.Bylo mi ctí a budu se těšit příště.


S láskou,

Martina

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Retinol

Comments


bottom of page